Консультації для персоналу автозаправних станцій щодо мінімізації виробничих ризиків

На Херсонщині фахівцем сектору гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці управління інспекційної діяльності у Херсонській області Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці проведено консультації для персоналу автозаправних станцій з метою мінімізації наявних та потенційних виробничих ризиків.

Законодавче регулювання

Відповідно до ст. 169 КЗпП та ст. 17 Закону України «Про охорону праці» власник або уповноважений ним орган зобов’язаний за свої кошти організувати проведення:

  1. попереднього і періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі;
  2. щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року.

Виробничі ризики на АЗС

Робота на АЗС пов’язана з рядом шкідливих факторів, що можуть спричинити професійні захворювання. Основні ризики включають:

  • контакт з токсичними речовинами;
  • роботу в несприятливих метеорологічних умовах;
  • фізичні навантаження.

Професійні захворювання працівників АЗС

Основні професійні захворювання включають:

  • хвороби органів дихання;
  • дерматологічні захворювання;
  • порушення опорно-рухового апарату тощо.

Право на додаткову відпустку

Професія оператора автозаправних станцій передбачена позицією 116 у Списку виробництв, робіт, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці. Це надає право на щорічну додаткову відпустку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 № 1290.

Висновки

Під час консультації було наголошено на необхідності проходження попереднього (періодичного) медичного огляду працівників, які зайняті на шкідливих та небезпечних умовах праці. Також розглянуто питання виробничого середовища, пільги та компенсації за роботу у шкідливих та важких умовах.

Джерело: pd.dsp.gov.ua

Внесено зміни до правил обліку та реєстрації великотоннажного і спеціалізованого транспорту

У своєму телеграм-каналі постійний представник КМУ у ВРУ Тарас Мельничук розповів про затвердження Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів.

Інструкція з реагування на кіберінциденти: публікація журналу «Охорона праці і пожежна безпека»

У разі виявлення кібератаки або кіберінциденту дуже важливо діяти оперативно та злагоджено, щоб зменшити шкоду, не допустити поширення загрози та зберегти докази. Можна діяти так.

Соціальний діалог як інструмент реалізації принципу співпраці в трудових правовідносинах

Гаслом 2025 року «Вплив диджиталізації та ШІ на безпеку працівників» Міжнародна організація праці звертає увагу світової громадськості на актуальні можливості, небезпеки, виклики та ризики у

Чи планується перегляд кваліфікаційних вимог до експертів — аналіз законодавчих змін

Державна регуляторна служба України (далі – ДРС) наполягає на визнанні недійсним наказу Мінекономіки, яким встановлено вимоги до експертних організацій. Чи «пересилить» ДРС міністерство, яке вперто

Набрав чинності Закон № 4339-ІХ: удосконалено правове регулювання надомної та дистанційної роботи

Президентом України підписано Закон України від 27.03.2025 № 4339-ІХ «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо удосконалення правового регулювання окремих питань надомної